Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Międzychodzie
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii Covid-19

Program "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19"

 

Powiat Międzychodzki przystąpił do realizacji  projektu "Wsparcie dzieci umieszczonych               w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, w ramach działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym    współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej.  Celem szczegółowym jest wsparcie dzieci, rodziców zastępczych i pracowników instytucjonalnych podmiotów pieczy zastępczej                      w sytuacji zagrożenia epidemią choroby COVID-19. Cel ten realizujemy poprzez: zakup wyposażenia na cele zdalnego nauczania laptopów, komputerów stacjonarnych, sprzętu audiowizualnego oraz  zaopatrzenie osób w systemie pieczy zastępczej w środki ochrony osobistej.

Bezpośrednimi odbiorcami projektu będą wychowankowie umieszczeni w pieczy zastępczej rodzinnej i instytucjonalnej, w tym osoby uczące się, które pozostały w pieczy zastępczej do 25 roku życia na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz ich opiekunowie.

W ramach projektu środki ochrony osobistej otrzymają wychowankowie, rodzice zastępczy oraz pracownicy rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej.

 Łączna kwota  jaką otrzymał  Powiat Międzychodzki na realizację ww. projektu  wynosi:

 164.374,74  zł.  z czego kwota: 138.535,03 zł to środki europejskie.

Program jest realizowany w okresie wakacji przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie                 w Międzychodzie, tak aby od września dzieci mogły rozpocząć naukę odpowiednio wyposażone.

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Brzozowska 10-08-2020 09:40:14
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Joanna Brzozowska 10-08-2020
Ostatnia aktualizacja: Joanna Brzozowska 10-08-2020 09:50:14